• Superplon K opakowanie 1 litr


Stymulator wzrostu Superplon K na wpływ na wyższe plonowanie roślin. Przeznaczony do dolistnego stosowania i podlewania w polowych uprawach roślin rolniczych.


Postać: płynna, roztwór.


Dawkowanie:

Odmierzoną ilość stymulatora wymieszać w naczyniu z małą ilością wody, następnie uzupełnić do potrzebnej objętości i dokładnie wymieszać. Opróżnione opakowanie przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika cieczą użytkową. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

Sposób stosowania:

Oprysk: 0,5-1,0 litra na hektar lub zalecane stężenie 0,1-0,2% (100-200 ml stymulatora w litra wody). Zalecana ilość wody 500 litrów na 1 hektar. Oprysk wykonywać w dowolnej fazie aktywnego rozwoju roślin. Zabieg można powtarzać do 3 razy w okresie wegetacyjnym w 20-30 dniowych odstępach czasu. Większe dawki na 1 ha (1litr) lub większe stężenia (tj. 0,2%) stosujemy wówczas jeżeli w trakcie wykonywania aplikacji, ze względu na rodzaj uprawy lub fazę rozwoju, rośliny mają stosunkowo małą powierzchnię wchłaniania liści.

Podlewanie: Podlewać rośliny 0,1-0,2% roztworem (1 do 2ml w 1 litrze wody).

Terminy stosowania:
Można stosować w dowolnym terminie wegetacji, kiedy występuje potrzeba wigoru rośliny i aktywności fotosyntetycznej. Zalecane przykładowe terminy: 1. Wczesną wiosną na początku wznowienia wegetacji ozimych. 2. W fazie krzewienia, strzelania w źdźbło i kłoszenia zbóż. 3. Od fazy 3-4 liści kukurydzy do wysokości ok 60cm. 4. W rzepaku od fazy 4 liści do pąkowania.

Superplon K wpływa korzystnie zarówno na rozwój systemu korzeniowego roślin jak i plonowanie. Objawia się to między innymi wpływem na wzrost zawartości chlorofilu w liściach oraz intensywności fotosyntezy.


Dodatkowe informacje:

Nr pozwolenia Ministra Rolnictwa: S-321/13

Termin ważności preparatu: 3 lata


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Weryfikacja

Superplon K opakowanie 1 litr

  • 110,00zł

  • Bez podatku: 101,85zł

Dostępne opcje


Produkty powiązane

Superplon K opakowanie 5 litrów

Superplon K opakowanie 5 litrów

Stymulator wzrostu Superplon K na wpływ na wyższe plonowanie roślin. Przeznaczony do dolistnego ..

540,00zł Bez podatku: 500,00zł

Superplon K opakowanie 30 litrów

Superplon K opakowanie 30 litrów

Stymulator wzrostu Superplon K na wpływ na wyższe plonowanie roślin. Przeznaczony do dolistnego ..

2 900,00zł Bez podatku: 2 685,19zł

Tagi: stymulator, wzrostu, plonowanie, wyższe, wysokie, dolistnie, podlewanie, pola, uprawne, rośliny, zboża, warzywa, owoce, z nawozami, pszenica, jęczmień, przenżyto, żyto, kukurydza, rzepak, buraki