• Biosan GS opakowanie 250g

Preparat BIOSAN-GS przeznaczony do poprawy warunków środowiskowych i sanitarnych w obiektach inwentarskich z tzw. głębokimi ściółkami (kurniki, owczarnie, chlewnie, stajnie) i innych obiektach jak: hałdy i wysypiska śmieci, śmietniki, kompostowniki itp., o podobnej uciążliwości (stopniu zanieczyszczeń, skażeń i zakażeń) oraz w ich otoczeniu.


Skład i działanie

W skład preparatu wchodzi odżywka startowa oraz odpowiednio zestawiona kompozycja niepatogennych mikroorganizmów, które dzięki bardzo szerokiemu spektrum działania powodują rozpad szkodliwych substancji (amoniaku, azotynów, siarkowodoru, indolu, skatolu, merkaptanów), ukierunkowują procesy fermentacyjne zmniejszając udział fermentacji gnilnych i alkoholowych, hamują rozwój patogennych drobnoustrojów poprzez efekt zajętego miejsca (adhezji).


Dawkowanie:

Preparat stosuje się w ilości od 5 do 2 gramów na 1 m2 stanowiska co 14 dni. Dawki wyższe zalecane są w początkowym okresie stosowania.


Sposób stosowania:

Wyliczoną i odważoną ilość biopreparatu rozsypać w miarę dokładnie po biodegradowanej powierzchni. Aplikacja może być wykonywana w obecności zwierząt na stanowiskach inwentarskich.

Ważne dla skutecznego działania preparatu jest to, by zabieg był powtarzany systematycznie co 14 dni.


Efekty stosowania

  • Ograniczenie przykrych zapachów w pomieszczeniach inwentarskich, na hałdach i wysypiskach śmieci, śmietnikach, kompostowniach oraz w ich otoczeniu.
  • Znaczne obniżenie zawartości siarkowodoru i amoniaku w obiektach inwentarskich oraz miejscach stosowania preparatu a także istotne zmniejszenie emisji tych gazów do otoczenia.
  • Redukcja chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów w otoczeniu zwierząt, w ściółce, kompostach, wysypiskach śmieci i śmietnikach oraz zmniejszenie emisji chorobotwórczych zanieczyszczeń mikrobiologicznych do środowiska z tego typu źródeł.
  • Zmniejszenie ilości chorób układu oddechowego i przewodu pokarmowego u ludzi i zwierząt oraz chorób kończyn u zwierząt.
  • Zredukowanie azotynów w ściółce i kompostach oraz w nawożonych nimi uprawach rolniczych.
  • Ograniczenie przykrych zapachów podczas składowania i rozrzucania obornika na pola, a także szybka i korzystna regeneracja zdegradowanej mikroflory glebowej.
  • Szybka oraz prawidłowa utylizacja gnojówki, mineralizacja obornika, homogenizacja biomasy, oraz odblokowywanie kanalizacji i konserwacja zbiorników gnojówki.
  • Obniżenie wilgotności ściółek, pryzm z odpadami, oraz obiektów inwentarskich.


Dodatkowe informacje:

Preparat jest absolutnie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska i nie wymaga przy stosowaniu zachowywania szczególnych środków ostrożności.

Trwałość preparatu wynosi 24 miesiące od daty produkcji uwidocznionej na opakowaniu.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Weryfikacja

Biosan GS opakowanie 250g

  • 25,00zł

  • Bez podatku: 23,15zł

Produkty powiązane

Biosan GS opakowanie 1kg

Biosan GS opakowanie 1kg

Preparat BIOSAN-GS przeznaczony do poprawy warunków środowiskowych i sanitarnych w obiektach inwen..

75,00zł Bez podatku: 69,44zł

Biosan GS opakowanie 5kg

Biosan GS opakowanie 5kg

Preparat BIOSAN-GS przeznaczony do poprawy warunków środowiskowych i sanitarnych w obiektach inwen..

320,00zł Bez podatku: 296,30zł

Biosan GS opakowanie 25kg

Biosan GS opakowanie 25kg

Preparat BIOSAN-GS przeznaczony do poprawy warunków środowiskowych i sanitarnych w obiektach inwen..

1 300,00zł Bez podatku: 1 203,70zł

Tagi: ściółka, głęboka, ściółki, głębokiej, poprawa, środowiska, warunków, sanitarnych, kurniki, chlewnie, owczarnie, stajnie, kurników, chlewni, owczarni, stajni, hałdy, hałd, śmieci, śmietniki, kompostownik, usuwanie, skażeń, zanieczyszczeń, zapachów, uciążliwych